Др Синиша Јагодић

Председник Савета за здравство

Др Синиша Јагодић

Председник Савета за здравство

ГрО Двери Београд

Рођен је 10.09.1963. године у Ливну, Босна и Херцеговина. Ожењен је (супруга Александра) и има троје деце(Марија, Милица и Милош).

Едукација

  • Основна (ОШ „Иван Горан Ковачић“) и средња школа (Гимназија „Мустафа Латифић“) у Ливну
  • 1983-1989. Медицински факултет, Универзитет у Београду
  • 1989-1990. Обавезни лекарски стаж, Градска болница Земун, Београд
  • 1995-2000. Специјализација из анестезије са реаниматологијом, Медицински факултет, Београд
  • 15.07.1995.-31.08.1995. Едукација из анестезије и вантелесне циркулације у аортној хирургији на Baylor Colege of Medicine Houston,Texas, USA
  • 17-24.07.1996. Едукација из области механичке потпоре циркулације –VAD, Texas Heart Institute, Houston, Texas, USA
  • 14-19.01.2007. Едукација из области механичке потпоре циркулације – интрааортна балон пумпа, Thorax centre Roterdam
  • 23-26.09.2012. Едукација из области механичке потпоре циркулације –екстракорпорална мембранска оксигенација-ЕСМО, Universitatsklinik Halle, BRD
  • 02-05.12.2017. Едукација из области механичке потпоре циркулације – тотално вештачко срце(ТАН), Берлин

Запослење:

  • 08.01.1990-29.01.1991. Лекарски стаж – Градска болница Земун, Београд
  • 07.04.1992-02.06.1994. Институт за кардиоваскуларне болести Универзитетског клиничког центра Србије Београд, Клиника за васкуларну хирургију и Одељење екстракорпоралне циркулације
  • 07.09.1994. – и даље Институт за кардиоваскуларне болести „Дедиње“ Београд, Одељење за екстракорпоралну технологију и Клиника за анестезију и интензивну негу
  • 01.01.-30.04. 2009. „Chest Hospital Kuweit“ Кувајт

Остало:

  • 2014-2018. у више наврата вршио едукацију на Државној кардиохирургији Скопље, Република Македонија
  • 2015-2017. у више наврата вршио едукацију на Кардиохирургији Клиничког центра Ниш, Србија
  • 2003. – и даље начелник Одељења вантелесне циркулације Института за кардиоваскуларне болести „Дедиње“ Београд
  • 2016. – и даље начелник Одељења анестезије Института за кардиоваскуларне болести „Дедиње“ Београд
  • Коаутор поглавља: Екстракорпорална циркулација у М. Перић и срадници: Хируршка реваскуларизација исхемичног миокарда. Медицински факултет у Београду 2013
  • Аутор поглавља: Историја екстракорпоралне циркулације(кардиопулмоналног бајпаса) у Србији у Историја кардиохирургије у Србији, уредник Душан Б. Велимировић, Београд; Oxford Book Media Solutions,2017
  • Члан је Српског лекарског друштва, Коморе лекара Србије и члан УО Удружења „Огњена Марија

У Дверима је од 2014. године, а од 2017. и члан Главног одбора Двери. Члан је Председништва Двери. Председник је Савета за здравство Српског покрета Двери.

Будите у току!

Пратите нас на друштвеним мрежама: