Народна изрека „Србија ради Београд се гради“ нарочито је актуелна данас приликом планирања будућег престоничког метроа. Превисоку и „пренадувану“ цену изградње (ради извлачења новца у страначке џепове) није изводиво да плати само Београд, па је СНС одлучио да цела Србија плати изградњу београдске инфраструктуре.

       Отимању наших пара није крај. Осим што нам је актуелни режим, изменама закона, отео огроман део наших средстава – пореза који се убира на територији Чачка – сада је решио да додатно финансијски оптерети Чачане, и остатак Србије, јер ће сви грађани Србије отплаћивати кредит за поменуту намену.

Чачани већ спадају у групу градова са веома ниским примањима, што је такође последица погубне политике локалног и државног руководства, и не треба да плаћају туђе рачуне. Зато Двери захтевају да се одустане од ове сулуде одлуке, као и да нам се врате раније отета средства.

 

Информативна служба Српског покрета Двери Чачак

Фото: Павле Капланец