Српски Покрет Двери - Лого
Search

Двери: Нова конзервативна Европа даје подршку Србима на КиМ и осуђује поступање НАТО

Српски покрет Двери негује сарадњу са политичким субјектима нове конзервативне Европе, која се не боји да каже истину, која разуме и поштује Србију, насупрот актуелној бриселској администрацији. 

      Реагујући на последње догађаје на Косову и Метохији, посланици Европског парламента групе Идентитет и Демократија, чланови француског „Националног окупљања“ Марин Ле Пен, Тијери Маријани и Жак Лин Лакапел и посланик холандског парламента, члан Форума за демократију, Симоне Керсебум, као и посланичка група Алтернативе за Немачку (АфД), са којима су представници Двери имали изузетан пријатељски сусрет приликом посете ЕП у Бриселу и почетком маја на конференцији у Будимпешти, дали су подршку Србима на КиМ и осудили су поступање НАТО-а. 

Тијери Маријани: „У српским општинама на северу Косова, где Срби живе и представљају већину, само 3,5% гласача је изашло на изборе. Дакле, косовска администрација је покушала да инсталира силом своје нелегитимно изабране представнике, иако је одлично знала да ће таква одлука изазвати жесток револт, што се и догодило у понедељак 29. маја. Цео свет је могао да види да су снаге НАТО послате на прву линију како би спровеле инсталирање градоначелника, албанских, постављених на потпуно вештачки начин у ове зоне где Срби представљају ултра-већину! Ауторитаризам премијера Косова, Аљбина Куртија, који се својевремено залагао за то да се Косово припоји Албанији, додаје уље на ватру тамо где је ситуација ионако већ довољно запаљива. Постављамо питање, да ли је улога НАТО да штити једну радикалну политику, једног човека који је креирао сукоб са Србима са Косова, и учинио да он буде кичма његове политике? Пошто је Косово поднело своју кандидатуру за пријем у ЕУ децембра 2022, треба рећи јасно да је Приштина један фактор за дестабилизацију Балкана, као и целе Европе. Зато Национално Окупљање јесте партија која се јасно противи пријему Косова у ЕУ.“

 

Жан Лин Лакапел: „Срби са територије Косова се сусрећу са најновијом провокацијом албанских власти, који не крију своју намеру да избришу физичко присуство Срба из српске историјске колевке. Овај програм етничког чишћења Срба изгледа да не дотиче бриселске технократе. Влада албанског премијера Косова Аљбина Куртија, се по свему судећи одлучила на флагрантно кршење права и демократије и решила да именује албанске градоначелнике у градовима са српском већином. Желим да изразим своју пуну солидарност са српским народом, од Београда до Косова. Желим да поздравим њихов велики дух отпора, и коначно, док траје турнир Ролан Гарос, дозволите да изразим своју наклоност за изванредног тенисера какав је Новак Ђоковић и његовом гесту да не оклева да искаже сву своју солидарност са својим сународницима на Косову. У исти мах, желим да дам један велики црвени картон француској влади и њеном министру за спорт, који је још једном осрамотио земљу Пјера де Кубертена, изражавајући свој непријатељски став према великом српском шампиону.“

Посланичка група АфД у немачком Бундестагу, саопштила је: „Недавна ескалација насиља на Косову показује – Косову није место у Савету Европе! Регион остаје буре барута, а када бисмо га примили у Савет Европе и ЕУ, проблеме региона бисмо пренели у наше институције и тиме их дестабилизовали. Посланичка група АфД позива савезну владу да одмах прекине активности на пријему Косова у Савет Европе. НАТО трупе насилно бране постављање градоначелника које је изабрало 3,5% становништва… Дакле, то су «демократске вредности» за које се наводно боримо на Косову?“

Посланик холандског парламента, члан Форума за демократију, Симоне Керсебум поручује: „На чијој год да сте страни у конфликту између Срба и Албанаца на Косову, сви се могу сложити да је последњи раст тензија на северу Косова, доказ да рат против СР Југославије 1999. године и окупација Косова, која сада траје скоро четврт века, није донела мир. Напротив, направила је још веће проблеме. Напад НАТО на Југославију 1999. године, чин је неиспровоциране агресије против мале земље, која није представљала претњу својим суседима, поготово ниједној чланици НАТО, и који је претворио један локални конфликт у конфликт већих размера, који је укључио чак и Русију. Корени тренутног конфликта у Украјини сежу чак до тог времена. Север Косова остао је ван контроле власти у Приштини од 1999. године. Срби који тамо живе не прихватају избор албанских градоначелника у својим општинама. Заправо, Срби никад и нису признали «Декларацију о независности Косова» из 2008, нити Косово као «независну државу». У стварности, Косово је једна марионетска држава, у потпуности зависна од ЕУ и НАТО. Вођи ОВК, Хашиму Тачију, се суди за језиве злочине, што је значајно размимоилажење са онима који су величали и подржавали Албанце пре 20 година. Циљ тог рата није била заштита цивила, Албанаца или других. Био је војна колонизација Балкана и стварање слике о НАТО као о заштитнику људских права широм света, као што данас НАТО тврди да је заштитник онога што они зову међународно право. А у стварности НАТО је фактор дубоке нестабилности у свету и треба да буде распуштен.

Инфослужба Двери 

Подели објаву
Facebook
Twitter
WhatsApp
ВКонтакте
Telegram
Email
Print
Остале објаве

Будите у току!

Пратите нас на друштвеним мрежама: