Српски покрет Двери поставља питања министру спољних послова Марку Ђурићу поводом јучерашње конференције о миграцијама која је одржана у Северној Ирској у граду Хилсбороу на којој су учествовали дипломатски представници балканских земаља и Велике Британије!
Јуче је у Северној Ирској одржан састанак представника британске дипломатије и земаља Балкана, на којем је једна од главних тема била мигрантска политика и миграциони токови у региону. Према информацијама које су доспеле у јавност, на овом скупу разматрана је и могућност формирања тзв. „миграционог центра за југоисточну Европу“ на територији јужне српске покрајине, а Косово и Метохија би требало да постане „карантин“ за све илегалне мигранте и тражиоце азила у Великој Британији. Лондон ће у будућности, без уласка ових лица на своју територију, одлучивати о додели азила.
Због озбиљности и потенцијалних последица такве иницијативе по националне интересе и безбедност Републике Србије, постављамо јавно питање министру спољних послова Републике Србије, господину Марко Ђурић:
Да ли је Министарство спољних послова било званично упознато са дневним редом и закључцима овог састанка?
О чему се конкретно разговарало у вези са миграционом политиком и евентуалним формирањем миграционог центра на територији Косова и Метохије?
Који су ставови и потези Републике Србије у односу на ове најаве и планове?
Очекујемо од министра да о овом питању хитно и отворено обавести српску јавност, јер је реч о теми од директног значаја за државни суверенитет, територијални интегритет и безбедност грађана Републике Србије.
мр Иван Костић
Председник Двери
*Извор фотографије: BBC
© 2022. Српски покрет Двери